Sikca-Sorulan-Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Sikca-Sorulan-Sorular
Grasshopper parametrik eğitimine katılmak için hangi programları bilmem gerek veya doğru yol nasıldır?

Cgi bilişim olarak Grasshooper eğitimi için temel olarak rhinoceros kullanımına hâkim olmak gerek Grasshopper öğrenimi anlamında kursiyerler daha hızlı ve anlayarak öğrenmeleri mümkün olacaktır. Bunun dışında Grasshooper eğitimine katılmak için her hangi bir program bilmeleri şart değildir. Tabi kullandığınız yazılım ne kadar çok ise entegre ve kullanım ve öğrenme daha iyi olacaktır.

Birebir eğitimlerde süre ve eğitim nasıl oluyor.

Birebir eğitimler genelde zamanı olmayan ve hızlı bir eğitim isteyen kursiyerle verilmekte kursiyerin durumuna ve zamanına göre eğitimlerimiz eğitim zamanlarını ve süresini düzenlenmekte ve tüm doküman ve teknik destek tarafımızdan temin edilmekte.

Eğitimlerinizde nasıl uygulamalar yapıyorsunuz veya yönteminiz nedir?

Cgi bilişim olarak Tüm eğitimlerimizde teorik ve pratik eğitim modeli mevcuttur. Ancak Bilişim eğitimlerinde en önemli yöntem bolca uygulama yapmaktır.

Cgi bilişim olarak eğitim verdiğimiz programların birçoğunu kullandığımız ve iş yaptığımız için en iyi eğitim modeli bolca pratik uygulama yaptırmaktır. Bu yüzden piyasa yaptığımız işleri ve farklı çalışmalar ile kursiyerlerimize bolca uygulama yaptırmaktayız pratik bilgi ve tecrübe edinmeleri için en iyi bilişim eğitim modeli budur.

Eğitim sonunda bir belge alıyor muyuz?

Eğitim sonunda cgi bilişim onaylı sertifika tüm kursiyerimize veriyoruz.

Eğitmenleriniz kimlerdir veya hangi meslek gurubundadır?

Eğitmenlerimiz tümü kendi sektörlerinde çalışan ve ürün çıkaran profesyonel kişilerdir.

Mimar, Bilgisayar Mühendisi, CAD /CAM Sanatçıları,Animatörler,Karakter Tasarımcısı ve CG Artistleridir.

Tüm eğitimlerimizi kendi alanlarında bu yazılımları kullanan eğitmenler tarafından profesyonel olarak verilmekte.

Gurup eğitimleriniz kaç kişiliktir?

Gurup eğitimlerimiz farklı eğitimlerde duruma göre 4-8 kişi arasında değişiyor.

Eğitim verdiğiniz yazılımların bazılarına hâkimim stüdyo kısmında çalışma veya staj yapabilir miyim?

Evet mümkündür stüdyo kısmında yetkili kişiler ile iletişime geçtiğiniz takdirde staj veya iş imkanı sağlıyoruz. www.cgistudyo.com ile bize iletişime geçebilirsiniz.

Eğitim verdiğiniz yazılımlar hakkında sunum veya tanıtım yapma şansınız var mı?

Evet, İzmir’de bir çok üniversitede bu uygulamayı gecen zamanlarda yaptık, gerekli zaman ve mekân, fakülte veya kurum bizimle iletişime geçtiği takdirde mümkündür.

Online eğitim alma şansım var mı?

Evet, tüm eğitimlerimizi Dünyanın ve Türkiye’nin herhangi bir yerinden katılmanız mümkündür. Uzaktan eğitim Cgi Bilişim olarak tüm eğitimlerimizde temin etmekteyiz.

İzmir dışından gelip eğitim almam mümkünümdür?

Evet, İzmir dışından gelip hızlandırılırmış bir şekilde eğitimlere katılmanız mümkündür, kursiyerin durumuna ve zamanına göre eğitimlerimiz eğitim zamanlarını ve süresini düzenlenmekte yardımcı olacaktır.

Animasyon veya görsel efekt eğitimlerinde stüdyonuzda staj veya çalışma imkanı var mı ve şartları nedir?

Evet, tüm kursiyerle böyle bir imkân tanımamız tabi ki yalan söylemek olur başarılı ve bu alanlara gönül vermiş insanlara tabi ki staj ve iş imkânı sağlıyoruz. Şu an cgi animasyon stüdyomuzda bizden eğitim alan stajyer ve çalışanlar mevcuttur. Bu tamamen kursiyerin durumu ile bağlantılıdır.

Paket eğitimlerinde bazı eğitimleri daha sonra almam mümkünümdür?

Evet, genelde üniversite öğrencilerde yaşadığımız bir durumdur 1 sene sonra bile eğitime devam eden kursiyerlerimiz var daha sonra eğitime devam etmeniz mümkündür.

Kendi gurubumuzu toplayıp eğitim alabilir miyiz? Ücrette düşüş olacak mıdır?

Kendi gurubunuz toplayarak ister kendi ofisinizde veya bizim eğitim merkezimizde eğitim almanız mümkündür. Evet, ücret kısmında indirim mümkün olacaktır.

Paket eğitimlerde bazı eğitimleri biliyorum gende katılmam mümkünümdür?

Mesleki paket eğitimlerinde tüm programın tamamına katılmanız şart değil bildiğiniz yazılımlar paketten çıkartılarak ücrette düşürülmüş olacaktır ve zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

Kurumsal eğitimleriniz nasıl oluyor?

Cgi bilişim olarak birçok firmanın bizden Kurumsal eğitim talebi olmuştur ve halen devam etmekte. Eğitim alacak kurum kursiyerlerini kendi kurumunda veya bizim eğitim merkezimizde kurslarını almaları mümkündür. Kurumun durumuna ve zamanına göre eğitimlerimiz eğitim zamanlarını ve süresini düzenlenmekte ve tüm doküman ve teknik destek tarafımızdan temin edilmekte.

Eğitim verdiğimiz bazı kurum ve kuruluşları sayfamızın referanslar bölümünden bakabilirsiniz.

Eğitimlerin için gerekli doküman ve materyalleri nasıl temin edebiliriz?

Cgi bilişim olarak tüm kurslarımızda eğitim materyalleri doküman ve kendi ders videolarımız kursiyerler temin ediyoruz eğitim sürecince kursiyerler bu programları kullanarak ürün çıkarmaları için tüm her şeyi Cgi bilişim olarak biz veriyoruz.

3D programlar için nasıl bir bilgisayar veya laptopa gerek var?

Cgi animasyon stüdyomuzda bu yazılımların bazılarını kullandığımız için laptop dan ziyada masaüstü pc tercih ediyoruz. konfigürasyon ve performans olarak masaüstü tavsiye ediyoruz ancak laptop kullanması gereken kursiyerle de  bu konu hakkında nasıl bir bilgisayar almalarını hakkında destek veriyoruz. Kendi çalıştığımız bilgisayar satış, tamir, destek firmalarına öğrencilerimizi yönlendirerek donanım ve konfigürasyon hakkında en uygun pc leri temin etmelerini sağlıyoruz.

3Ds max eğitimine katılmak için hangi programları bilmem gerek?

3Ds max eğitimini almadan ilk öncelikle hangi alanda kullanacağınız önemlidir.(mimari, organik modelleme, animasyon sektörü için veya sadece render)dolayısı ile kullanacağınız sektöre göre bilmeniz gereken yazılımlar var 3Ds max den önce o eğitimler katılmanız veya bilerek gelmeniz daha doğru olacaktır. Genel olarak mimaride daha çok kullanıldığı için kursiyerle autocad veya benzeri 2D programları bilmeleri daha anlayarak hızlı bir eğitim almalarını sağlayacaktır. Cgi bilişim olarak tüm kurslarımızda kursiyerler ön bilgi olarak bu bilgileri detaylı veriyoruz bazen farklı bir eğitim almaya gelen kullanıcılar bilgi aldıktan sonra sektörüne göre daha doru yazılım eğitimini alarak devam etmekte.